Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa działająca na terenie gmin: Bierutów, Czernica, Długołęka, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Jelcz-Laskowice, Międzybórz, Oleśnica, Syców, Wilków

realizując Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Partnerstwa Dobra Widawa w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (z perspektywą do 2023), finansowaną ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, informuje, że planuje realizację operacji własnej LGD, o której mowa w art. 17 ust. 6 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz. U. poz. 378) pod warunkiem, że nikt inny uprawniony do wsparcia, w terminie 30 dni od dnia zamieszczenia niniejszej informacji, nie zgłosi LGD zamiaru realizacji takiej operacji.

  1. Zakres tematyczny operacji:

Promowanie obszaru objętego LSR – Wizyta studyjna – szlakiem Lokalnych Produktów

Operacja zakłada realizację działań, których celem będzie uświadomienie i wykorzystanie „dobrych praktyk” z terenu innego LGD, gdzie istnieje dobrze rozwinięta marka produktu lokalnego, poprzez organizację:

  • Etap I: Wizyta studyjna dla przedstawicieli Zarządu, Rady, przedstawicieli lokalnych samorządów, Komisji Rewizyjnej i Biura LGD, podczas której zaprezentowane i omówione zostaną aspekty prawno-organizacyjne dotyczące promocji obszaru objętego LSR, certyfikacji, znaku towarowego;
  • Etap II: Wizyta studyjna dla lokalnych twórców ludowych, producentów, rzemieślników, wytwórców, podczas której zaprezentowane i omówione zostaną aspekty dotyczące promocji marki lokalnej, w tym: certyfikacja, oznakowanie produktu, sieciowanie i współpraca producentów.

Operacja powinna być zgodna z:

  • Przedsięwzięciem I. „Dobra Widawa” – miejsce atrakcyjnego i smacznego wypoczynku;
  • Celem ogólnym 1. Zwiększenie poziomu atrakcyjności turystycznej i przedsiębiorczości na obszarze Dobrej Widawy;
  • Celem szczegółowym 1.1. Stworzenie atrakcyjnej i konkurencyjnej oferty turystycznej, w tym rozwijającej ofertę produktów i usług lokalnych.
  • B. Wskaźniki, jakie powinna osiągnąć operacja:
  • Liczba zrealizowanych wizyt studyjnych Szlakiem Lokalnych Produktów – 1 szt.;
  • Liczba odbiorców przeprowadzonych działań promocyjnych– 40 osób
  • C. Wysokość środków na realizację operacji: 12 500 EUR (50 000,00 zł). Minimalna wartość operacji: 50 000,00 zł;
  • D. Wysokość dofinansowania: do 99,5% kosztów kwalifikowalnych;
  • E. Forma wsparcia – refundacja

UWAGA! Wykonanie zakresu rzeczowego zgodnie z zestawieniem rzeczowo-finansowym operacji, w tym poniesienie przez beneficjenta kosztów kwalifikowalnych operacji oraz złożenie wniosku o płatność końcową wypłacaną po zrealizowaniu całej operacji, musi nastąpić nie później niż do dnia 30 czerwca 2024 r.

F. Operacja będzie oceniana pod względem następujących kryteriów wyboru:

  • Innowacyjność
  • Zastosowanie rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska lub klimatu
  • Powiązanie z innymi projektami
  • Wykorzystanie lokalnych zasobów
  • Promocja LGD (kryterium nie dotyczy operacji realizowanych przez LGD)
  • Powiązanie z ofertą turystyczną obszaru
  • Doradztwo w siedzibie LGD (kryterium nie dotyczy operacji realizowanych przez LGD)
  • Kompletność i spójność wniosku

Minimalna liczba punktów do osiągnięcia, aby operacja znalazła się na liście rankingowej – 5 punktów

G. Informacja o terminie i sposobie zgłaszania zamiaru realizacji operacji:

Wymagane dokumenty, w tym:

  1. Kartę zgłoszenia zamiaru realizacji operacji(w oryginale) (do pobrania),
  2. Formularz „INNOWACYJNOŚĆ PROJEKTU”(w oryginale) (do pobrania),
  3. Dokumenty potwierdzające, że podmiot zgłaszający zamiar realizacji operacji jest uprawniony do wsparcia – według Załącznika nr 3 „Dokumenty pozwalające na potwierdzenie, że podmiot zgłaszający zamiar realizacji operacji jest uprawniony do wsparcia” (do pobrania)

należy złożyć osobiście w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa, przy ul. Sosnowej 10, 56-500 Stradomia Wierzchnia, w ciągu 30 dni od daty zamieszczenia niniejszego ogłoszenia, czyli do dnia 21.01.2024 r. – dokumenty będą przyjmowane w dni powszednie w godzinach pracy biura (godz. 8.00 – 16.00).

Zgłoszenia, które wpłyną do Stowarzyszenia po terminie, nie będą uwzględniane.

H. Załączniki:

1. Lokalne Kryteria Wyboru dla Przedsięwzięcia I. "Dobra Widawa" - miejsce atrakcyjnego i smacznego wypoczynku (OW) (do pobrania)