Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

Próba scharakteryzowania dobrych praktyk zrealizowanych przez działające na Dolnym Śląsku Lokalne Grupy Działania jest elementem szerszego projektu pod nazwą „Dobre praktyki krajowe, zagraniczne oraz własne dolnośląskich LGD – źródłem wiedzy i współpracy pomiędzy lokalnymi grupami działania” na zlecenie Związku Stowarzyszeń Dolnośląska Sieć Partnerstw LGD.

Celem operacji jest: „opracowanie narzędzi usprawniających praktyki zarządcze w ramach Sieci LGD, ich upowszechnienie wśród beneficjentów wraz z podniesieniem ich wiedzy, umiejętności i kompetencji związanych z ich zastosowaniem. Dodatkowym celem będzie zgromadzenie dobrych praktyk, ich identyfikacja i upowszechnienie wśród LGD i parterów. Kolejnym ważnym celem realizacji zaplanowanych projektowych zadań będzie uwzględnienie nowych kierunków preferowanych przez KE w nowym okresie finansowania 2021-2027, takich jak np.: ochrona klimatu, nowe technologie oraz formuła Smart Village, co w przyszłości będzie przydatne w opracowaniu założeń kolejnych LSR”.

Badanie obejmowało działania zrealizowane przez dolnośląskie Lokalne Grupy Działania zrzeszone w Dolnośląskiej Sieci Partnerstw LGD. Wśród analizowanych projektów znalazły się zarówno działania nowe, w całości zrealizowane w roku 2021, jak również kontynuacja aktywności realizowanych w dłuższej perspektywie czasowej. Zakres merytoryczny analizowanych projektów był bardzo szeroki obejmując różne obszary działalności LGD, m.in. przedsiębiorczość i rynek pracy, przeciwdziałanie zmianom klimatu, kapitał ludzki i społeczny, lokalna tożsamość i społeczeństwo obywatelskie, a także działania związane z pandemią COVID_19

Raport z badania dobrych praktyk zrealizowanych przez dolnośląskie Lokalne Grupy Działania (do pobrania)

 

Logotypy KSOW

„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020