Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

Syców, 11 września 2012 roku - warsztaty metodyczne z Questingu -Wypraw Odkrywców - tworzenia tematycznych gier terenowych

Zapraszamy liderów lokalnych, członków Grup Odnowy Wsi, miłośników i pasjonatów swoich miejscowości z miasta i gminy Syców na warsztaty z Questingu - tworzenia Wypraw Odkrywców – innowacyjnej gry terenowej w dniu 11 września (wtorek) w godz.16.00 – 20.30 do Sycowa. Warsztaty odbędą się w Muzeum Regionalnym w Sycowie
Plac Wolności 7
i poprowadzi je Krzysztof Szustka –trener questingu.

 

Podczas warsztatów uczestnicy:

  • poznają zasady i metodykę tworzenia gier terenowych – Questingu - Wypraw Odkrywców
  • wspólnie zostanie wypracowana Wyprawa po Sycowie i okolicach.


Questing - Wyprawy Odkrywców jest to metoda czynnej edukacji polegająca na tworzeniu wyprawy tzw. gry terenowej, czyli tras lub ścieżek „spacerowych”, które prezentują historię lub przyrodę miejscowości bądź okolicznych atrakcji przyrodniczo-kulturowych, dając możliwość na lepsze poznanie miejsca zamieszkania. Uczestnik Wyprawy otrzymuje Kartę Wyprawy Odkrywców, składającą się z mapy i wskazówek (napisanych wierszem), które w sposób edukacyjny prowadzą po miejscowości prezentując najciekawsze jego walory. Nagrodą w Wyprawie jest znalezienie ukrytego Skarbu, do którego prowadzą różne wskazówki, które uczestnik Wyprawy musi po drodze odgadnąć. Wyprawy mogą być piesze ale również rowerowe, konne i kajakowe a także mogą mieć różną tematykę tj. historyczną, przyrodniczą, krajoznawczą itp.

Zapewniamy materiały warsztatowe. Dojazd uczestników we własnym zakresie.

Zgłoszenia prosimy kierować do biura LGD Dobra Widawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na adres 56-400 Oleśnica ul. Wojska Polskiego 67/69 lub tel.  71 314 32 01, 784 027 230 faxem tel.71 314 32 01 lub SMS 784 027 230 .

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o dostosowanie ubioru do zajęć na sali jak i w terenie.

W warsztatach może wziąć udział do 25 osób.