Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

 

 

96 godzin zajęć z rękodzielnikami, wspaniała przygoda z historią i kulturą oraz bezcenne dzieła sztuki to efekty projektu „Zamkowe Rzemiosło” realizowanego od czerwca do grudnia 2013 roku przez Lokalną Grupę Działania „Dobra Widawa” i Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.

We wtorek 3 grudnia o godz. 16.00 w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Oleśnickich odbył się finał projektu „Zamkowe Rzemiosło”, w czasie którego  zaprezentowano wystawę prac uczestników projektu, nagrodzono dyplomami i słodkimi upominkami wszystkich uczestników projektu.

- W projekcie udział wzięło 72 beneficjentów. Byli to głównie wychowankowie CKiW OHP w Oleśnicy oraz uczniowie szkół gminnych, m. in. z Łoziny, Dobroszyc, Borowej i Chrząstawy. Celem warsztatów było głębsze poznanie historii Zamku Książąt Oleśnickich poprzez naukę dawnego rzemiosła i wykonywanie prac związanych z historią obiektu. – mówi Katarzyna Przyślewicz, koordynator projektu.

W trakcie spotkania odbył się również Turniej Strzelecki, w którym młodzież pod opieką Jana Golinowskiego zaprezentowała swoje umiejętności oraz samodzielnie wykonane w Skansenie w Nadolicach Wielkich strzały, łuki i karwasze.

 

1

2

3

4zdj

5zdj

7zdj

8zdj

10zdj

11zdj

15zdj

16zdj

 

Opis zdjęć:

1-3 - Efektem mozolnej pracy uczestników projektu są różnorodne naczynia inspirowane historią zamku oraz pięknie wykonane herby rodów zasłużonych dla zamku w Oleśnicy przy użyciu mozaiki ceramicznej.

4-5 – Podczas zajęć z witrażu uczestnicy projektu pod czujnym okiem Alicji Krasny i Janiny Sołtysiak nauczyli się wykonywać witraże różnymi technikami. Efektem spotkań są pięknie wykonane herby Książąt Oleśnickich oraz witraże Tiffany’ego.

6 – Zwycięski strzał Mateusza Radyka podczas Turnieju na Zamku

7 – Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali dyplomy oraz drobne słodkie upominki.

8-11 – W trakcie Turnieju wszyscy zgromadzeni w Sali Rycerskiej mogli wysłuchać ciekawych prezentacji na temat historii łucznictwa, ceramiki, witrażu i jubilerstwa.

 

 

 Zapraszamy również do lektury artykułu na stronie internetowej: http://mojaolesnica.pl/article.php?id=9744 .