Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

 

 

Drużyna młodych adeptów łucznictwa z CKiW OHP w Oleśnicy i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Borowej, uzbrojeni we własnoręcznie wykonane strzały, karwasze i ochraniacze spotkali się 20 października w Skansenie Nadolicach Wielkich na ostatnich zajęciach z łucznictwa w ramach projektu „Zamkowe Rzemiosło”. Warsztaty zwieńczył Turniej Strzelecki. Pierwsze miejsca zajął Mateusz Siedlecki z Borowej, II miejsce wywalczył Sebastian Szarek z CKiW OHP w Oleśnicy. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Kołodziejowi z Borowej.

Wszyscy uczestnicy walczyli wytrwale. Wspólne zmagania zakończono ogniskiem wraz z drobnym poczęstunkiem. Wzbogacona o bezcenne doświadczenie grupa opuściła Skansen i obiecała, że wróci, aby pochwalić się szlifami w szlachetnym fechtunku i pobrać nowe nauki u swych mistrzów.

Pokaz umiejętności łuczników CKiW OHP w Oleśnicy oraz wykonane przez nich strzały, karwasze i ochraniacze będzie można podziwiać pod koniec listopada w czasie Turnieju Zamkowego, który podsumuje cały projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego FIO przez Lokalną Grupę Działania „Dobra Widawa” w partnerstwie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy .

 

 

1.jpg

Jakub Kołodziej z Borowej (pierwszy z prawej), zdobywca III miejsca.

 

2

 Oddanie celnego strzału wymagało od uczestników projektu niezwykłej precyzji.

 

3

 Sebastian Szarek z CKiW OHP, zdobywca II miejsca.

 

 4MS

Mateusz Siedlecki (z lewej strony) z Borowej zwycięzca niedzielnego turnieju.

 

5

 Oddanie celnego strzału wymagało od uczestników projektu niezwykłej precyzji.

 

 

Zapraszamy do kontaktu z Panią Sylwią Politowską - Specjalistą ds. Projektów UE i PR, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 71 707 04 73.

 

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela także Koordynator projektu – Katarzyna Przyślewicz, kom. 509 599 341